Artykuły

Masz dobre CV na stanie? Zawalcz o posadę magazyniera!

Często ludzie myślą, że praca magazyniera to łatwy kawałek chleba, niewymagający specjalnych umiejętności. Uważają, że aby dostać taką posadę, wystarczy po prostu przyjść do firmy i zgłosić chęć współpracy. Nic bardziej mylnego! Aby potencjalny pracodawca był zainteresowany Twoją kandydaturą musisz nie tylko spełniać określone wymogi, ale także umieć odpowiednio się sprzedać. Od czego zacząć? Od sporządzenia ewidencji swoich kompetencji – a dokładniej – napisania perfekcyjnego CV.

Na początku był Chaos

Pamiętasz ten cytat, otwierający mity greckie? W życiu firm jest podobnie, a rolą magazyniera jest właśnie poskromienie go i zapanowanie nad nim. Magazynier zajmuje się przyjmowaniem towarów do magazynu oraz przechowywaniem go z zachowaniem przyjętego systemu identyfikacji. Praca wymaga dokładności i przejrzystości, dlatego zadbaj o to, by Twoje CV podkreślało taki właśnie etos pracy. Uzyskasz ten cel wybierając schludne, przemyślanie skonstruowane szablony. Szczególnie polecamy bogatą ofertę dostępną na stronie www.myCV.pl, gdzie możesz wybierać spośród różnorodnych wzorów graficznych, pomagających wyeksponować określone kompetencje. Gdy już zdecydujesz się na jeden z nich, rozpocznij od wprowadzenia wszystkich danych osobowych. Nie zapomnij podać daty urodzenia oraz dołączyć kolorowego zdjęcia, na którym będziesz wyglądał na osobę schludną i godną zaufania.

Pracownik długodystansowy

W określonych kolumnach CV wpisz informacje dotyczące posiadanego wykształcenia oraz dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Jeśli wcześniej nie pracowałeś jako magazynier, nie przejmuj się. Pracodawca będzie zainteresowany nie tylko tym gdzie, ale także jak długo byłeś wcześniej zatrudniony. Magazynier składowany towar zabezpiecza przed uszkodzeniem, zepsuciem, zniszczeniem i kradzieżą, co wymaga od niego dużej odpowiedzialności. Jeśli Twój życiorys potwierdzi, że w danym miejscu pracy spędziłeś więcej czasu, będzie to jasny sygnał, że szef będzie mógł na Tobie polegać i nie zrezygnujesz z posady już po miesiącu zatrudnienia. Zaznacz więc kiedy rozpoczynałeś oraz kończyłeś pracę na poprzednich stanowiskach oraz dokładnie opisz = jaki był zakres Twoich obowiązków – być może niektóre z wykorzystywanych wówczas umiejętności okażą się pomocne także w nowej pracy.

Skoro o umiejętnościach mowa…

…zastanów się, które z nich warto wyeksponować w dokumentach rekrutacyjnych. Twarde umiejętności postaraj się logicznie podzielić i dokładnie opisani stopień biegłości, w jaki jesteś w stanie z nich korzystać. Pamiętaj, że wykonując wymienione już wcześniej zadania, magazynier posługuje się dokumentacją magazynową, instrukcjami składowania i transportu oraz obowiązującymi normami. Wpisz więc w CV informację, że jesteś na bieżąco z adekwatnymi przepisami prawa oraz regulaminami. Ponieważ wykonując czynności zawodowe, w zależności od zorganizowania magazynu, będziesz posługiwał się prostymi urządzeniami lub skomplikowanymi systemami komputerowymi, określ stopień znajomości Pakietu Office oraz innych, branżowych programów informatycznych. Jeśli firma, do której aplikujesz, prowadzi interesy z partnerami zagranicznymi, dużym plusem będzie też znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Przydatne może okazać się także prawo jazdy oraz informacja o dobrym zdrowiu i sprawności fizycznej.

Twarde kompetencje miękkie

Magazyn magazynowi nierówny i może okazać się, ze w przypadku wieloosobowego zespołu obsługi magazynu, będziesz odpowiedzialny za koordynowanie i pełnienie nadzoru nad pracą innych osób. Zaznacz więc w CV, że posiadasz umiejętność pracy zespołowej oraz zdolności kierownicze. W przypadku reklamacji klienta będziesz też często odpowiedzialny za przyjęcie zgłoszenia i rozwiązywanie problemu, dlatego warto wspomnieć o umiejętności pracy pod presją stresu oraz czasu. Może okazać się, że do Twoich obowiązków będzie należał zakres zadań sprzedawcy, dlatego warto wspomnieć, że łatwo nawiązujesz kontakty, wzbudzasz zaufanie oraz posiadasz wysoką kulturę osobistą oraz predyspozycje do bezpośredniej pracy z klientem. Do wyeksponowania tych cech najlepiej użyć pól CV poświęconych umiejętnościom, zaznaczając jednocześnie, że chodzi tu o kompetencje miękkie / społeczne. Jeśli odpowiednio skatalogujesz własne kompetencje, Twoja aplikacja też zostanie należycie skatalogowana przez pracodawcę.

To teoria. A jak w praktyce powinno wyglądać takie CV? Zobacz przykładowy dokument stworzony przez naszych ekspertów.

 

Tekst: Agnieszka Grzechynka, myCV.pl