Nazwa pracodawcy:
Hays Poland

Data dodania:
2022-05-14

Nr referencyjny:
1163364

Miejsce pracy:
Polska, Wroclaw

Kontakt:

Hays Poland

Agencja doradztwa personalnego HAYS Poland oferuje usługi w zakresie rekrutacji specjalistycznej. Cechą, która wyróżnia HAYS jest unikalny system rekrutacji w oparciu o podział na wyspecjalizowane dywizje obsługujące poszczególne sektory rynku pracy.

Chief Accountant

Opis stanowiska

Dla naszego klienta działającego na arenie międzynarodowej, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko – „Główna Księgowa/Główny Księgowy”

Lokalizacja: Środa Śląska

Informacje o firmie 
To jedna z najbardziej innowacyjnych firm produkujących szyby klasy premium dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty firmy znajdują zastosowanie w pojazdach najbardziej wymagających koncernów motoryzacyjnych, m.in. dostarczane szyby do obecnego modelu Mercedes Klasa S. Firma posiada 8 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych. 

Zakres obowiązków 
Poszukujemy osoby, która będzie odpowiedzialna za poprawność dokumentacji finansowej i księgowej, sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych wg określonych standardów oraz nadzór i przygotowanie deklaracji CIT, VAT, VAT-UE, GUS, INTRASTAT oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych. Do obowiązków będzie również należało nadzór nad dekretacją i księgowaniem dokumentów, zamykanie okresów finansowych zgodnie ze standardami firmy, prowadzenie miesięcznych przeglądów kont bilansowych, ustanowienie i monitorowanie procedur kontroli księgowań, współpraca z instytucjami zewnętrznymi, w tym US, GUS, NBP, banki oraz z audytorem zewnętrznym w trakcie audytów. 

Wymagania 
Nasza oferta jest skierowana do osób, które mają doświadczenie na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Osoba na tym stanowisko powinna znać polskie ustawy o rachunkowości, międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej, prawo podatkowe oraz pakiet MS Office. Ważna jest również umiejętność pracy na planie kont wg standardów polskich i korporacyjnych. 

Oferujemy 
Dołączając do nas otrzymasz: pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie międzynarodowej, dużą samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań, możliwość rozwoju zawodowego oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia.
Kontakt Aplikuj!


W zgłoszeniach prosimy o umieszczenie klauzuli o następującej treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych, Dz. U. 2018 r. poz. 1000)."