O myCV.pl - Idea

Ideą serwisu myCV.pl jest służenie pomocą użytkownikom Internetu w szybkim i skutecznym tworzeniu profesjonalnych CV. Serwis myCV.pl powstał, aby zapewnić użytkownikom możliwości tworzenia i prezentacji własnego CV w sieci Internet.

Znane do tej pory metody przesyłania CV do pracodawcy powoli odchodzą w zapomnienie; mało kto wysyła obecnie swoje CV tradycyjną pocztą. Najpowszechniejszą obecnie metodą przekazywania CV jest wysyłanie go jako załącznika do poczty elektronicznej, bądź każdorazowe wypełnianie odpowiednich formularzy na stronach internetowych pracodawców lub firm trudniących się pośrednictwem pracy.

Problemy techniczne i formalne stanowią najczęstsze trudności, z którymi musi sobie radzić osoba pisząca i przesyłająca CV; chyba wiele z nich spotkało się z nimi w trakcie kariery zawodowej. Osoba poszukująca pracy przeważnie nie zna zasad tworzenia CV, które ma spełniać wszelkie wymagania stawiane przez specjalistów zajmujących się rekrutacją pracowników. A czy Ty jesteś w stanie stworzyć profesjonalne CV bez pomocy specjalisty? Jeśli masz wątpliwości, nie ryzykuj! Serwis myCV.pl rozwiąże ten problem i poprowadzi Cię za rękę poprzez kolejne etapy tworzenia profesjonalnego CV.

Następny problem pojawia się w trakcie przesyłania CV do pracodawcy. Najpopularniejszą metodą jest przesłanie CV jako załącznika do wiadomości e-mail, wiele jednak takich maili jest kasowanych przez systemy antywirusowe lub antyspamowe (lub przekroczenie limitu pojemności) zanim ktokolwiek je przeczyta.

Serwis myCV.pl pozwala każdemu użytkownikowi na stworzenie CV wraz z unikalnym adresem WWW, np. Jan.Kowalski.myCV.pl. Wystarczy wysłać pracodawcy adres WWW swojego CV, aby być pewnym, że otrzyma on naszą wiadomość i będzie mógł obejrzeć CV. Co więcej, kandydat będzie wiedział, czy pracodawca rzeczywiście przeczytał jego CV, co w przypadku tradycyjnych maili jest niemożliwe.

Wiele problemów pojawia się też w trakcie zapisywania CV w edytorze tekstów i formacie przesyłanego pliku, bo systemy komputerowe pracodawcy i osoby sporządzającej CV są często niezgodne. Osoba przygotowująca CV nie wie na ogół, jaki format jest preferowany przez potencjalnego pracodawcę. Serwis myCV.pl rozwiązuje ten problem oferując możliwość zapisywania CV w wielu formatach. Raz stworzone CV możemy zarówno opublikować na WWW w formacie HTML, jak i ściągnąć tak zapisane CV w wersji PDF lub Microsoft Word lub TXT. Serwis myCV.pl pozwala wydrukować i opublikować CV w wielu standardach. Pracodawca sam wybierze najbardziej mu odpowiadający i czytelny standard zapisu CV i zachowa w swojej bazie taką wersję. Warto zaznaczyć, że serwis myCV.pl jako jedyny w Polsce oferuje możliwość zapisu CV w formacie zgodnym z wymogami Unii Europejskiej. Kolejną, wartą poruszenia kwestią, jest dostępność i aktualność CV. Twoje CV w serwisie myCV.pl będzie zawsze dostępne dla poszukujących pracowników, będzie zawsze aktualne, zniknie więc problem uaktualniania CV znajdującego się w wielu obcych bazach danych. Serwis myCV.pl pozwoli Ci poza tym na zrobienie dużego kroku na rynku pracy, bo sieciowe CV będzie w niedalekiej przyszłości standardem, od którego nikt nie będzie mógł uciec.