Nazwa pracodawcy:
PGE Systemy S.A.

Data dodania:
2024-04-09

Nr referencyjny:
8956864pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa, ul. Sienna 39
województwo: mazowieckie

Ekspert ds. Planowania Radiowego Sieci LTE

Opis stanowiska
Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:

  • Zarządzanie planem radiowym sieci LTE450

  • Opracowywanie wymagań planistycznych dla usług w sieci radiowej (RAN) LTE450

  • Dobór parametrów fizycznych i radiowych stacji bazowych LTE450

  • Tworzenie, we współpracy z Klientami, map zapotrzebowania na usługi

  • Planowanie rozbudowy zasięgu i pojemności sieci RAN

  • Analiza technicznych warunków rezerwacji pasma LTE450 (w tym aspektów koordynacji międzynarodowej) i wyliczenia na potrzeby wniosków UKE

  • Wykonywanie analiz przestrzennych GIS (narzędziowe i bazodanowe) w obszarze sieci radiowej LTE450

  • Współpraca z zespołem inżynierów w celu optymalizacji sieci RAN

  • Definiowanie standardów i procesów dla sieci radiowej LTE450

Wymagania
Profil idealnego kandydata:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (preferowana: telekomunikacja-radiokomunikacja)

  • Co najmniej 5 letnie doświadczenie w planowaniu radiowym sieci LTE

  • Praktyczna znajomość narzędzi do planowania radiowego sieci LTE (np. Atoll, Planet, ICS Telecom)

  • Doświadczenie w analityce danych przestrzennych w narzędziach GIS (np. ArcGIS, MapInfo, QGIS)

  • Znajomość zagadnień z zakresu propagacji sygnału radiowego

  • Doświadczenie w opracowywaniu bilansów łącz radiowych „link budget” dla sieci radiowej LTE

  • Otwartość na nowe technologie i narzędzia

Mile widziane:

  • Doświadczenie z planowaniem radiowym technologii CAT-M1/ NB-IoT

  • Znajomość zagadnień koordynacji międzynarodowej i przeliczeń HCM

  • Umiejętność pisania skryptów (Python, Perl, SQL)

Oferujemy
Ze swojej strony oferujemy m.in.:

  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • Kartę sportową

  • Atrakcyjny system premiowy

  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka