Nazwa pracodawcy:
Zabrze Cable Factory sp. z o.o.

Data dodania:
2024-04-18

Nr referencyjny:
8982244pra

Miejsce pracy:
Polska, Zabrze
województwo: śląskie

Chief Accountant / Główny księgowy

Opis stanowiska

Obowiązki:

  • Nadzorowanie codziennych działań księgowych, w tym księgowanie wpisów do dziennika i przeprowadzanie uzgodnień.

  • Przejęcie pełnej odpowiedzialności za księgowość, zamknięcie okresu rozliczeniowego w ustalonych terminach.

  • Prowadzenie regularnej sprawozdawczości podatkowej i regulacyjnej.

  • Prowadzenie dokładnej i aktualnej dokumentacji finansowej i ksiąg rachunkowych.

  • Współpraca z zespołem finansowym w celu analizy danych finansowych i przygotowywania raportów dla lokalnego i grupowego kierownictwa.

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i koordynowanie prac audytowych.

  • Identyfikowanie obszarów wymagających usprawnienia procesów i wdrażanie usprawnionych procedur finansowych.

  • Pomoc w budżetowaniu i prognozowaniu w celu wspierania strategicznego podejmowania decyzji.

Wymagania

Wymagania pracodawcy

  • Tytuł magistra finansów/księgowości.

  • Minimum 5+ lat doświadczenia w księgowości i finansach, preferowani kandydaci z doświadczeniem w branży produkcyjnej.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1 (mile widziana znajomość języka rosyjskiego/ukraińskiego).

  • Doświadczenie w przygotowywaniu sprawozdań finansowych zgodnie z MSSF i/lub lokalnymi standardami.

  • Praktyczne doświadczenie podatkowe (podatki pośrednie, bezpośrednie).

  • Biegła znajomość polskiego środowiska księgowego, podatkowego i regulacyjnego.

  • Umiejętność budowania procesów od podstaw.

  • Silne umiejętności analityczne i zarządzania czasem.

  • Zaawansowana biegłość w obsłudze MS Excel.

  • Doskonała komunikacja i umiejętność rozwiązywania problemów.

Oferujemy

Co oferuje pracodawca:

  • Wysoce konkurencyjne miesięczne wynagrodzenie w zależności od umiejętności i doświadczenia.

  • Możliwości rozwoju zawodowego poprzez udział w szeregu ambitnych projektów lokalnych i międzynarodowych.

  • Kultura korporacyjna zorientowana na wyniki.