Nazwa pracodawcy:
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Data dodania:
2024-06-12

Nr referencyjny:
9083752pra

Miejsce pracy:
Polska, Wrocław, ul. C.K. Norwida 34
województwo: dolnośląskie

Specjalista Wydziale Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa i Współpracy z Użytkownikami Wód

Opis stanowiska
OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA:

  • prowadzenie i aktualizację ewidencji nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa w posiadaniu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w tym bazy komputerowej,

  • prowadzenie spraw związanych z:

    • regulowaniem praw właścicielskich w stosunku do gruntów pokrytych wodami i innych nieruchomości, niezbędnych do realizacji zadań statutowych Wód Polskich i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu,

    • ustalaniem linii brzegu cieków,

    • odszkodowaniami za trwałe, naturalne zajęcia gruntów przez wody płynące,

    • wykupem gruntów, z wyłączeniem spraw związanych z nabywaniem gruntów w ramach realizacji inwestycji,

    • przygotowywaniem dokumentacji niezbędnej do zlecania wycen nieruchomości przez biegłych rzeczoznawców oraz przetargów na wyłonienie wykonawców geodezyjnych w celu sporządzenia dokumentacji geodezyjno-prawnej z zakresu pracy Wydziału oraz planowanie wydatków z tym związanych,

  • przygotowywanie dokumentów umożliwiających terminowe opłacanie należności z tytułu podatków lokalnych tj. od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz należności z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej i leśnej,

  • prowadzenie spraw związanych ze zwrotem gminom utraconych dochodów oraz wypłatą należności z tytułu utraconych korzyści,

  • przygotowywanie danych do obowiązującej sprawozdawczości oraz opracowanie materiałów do analiz i planów w zakresie zadań Wydziału dla Wód Polskich.

Wymagania
CZEKAMY NA KANDYDATA, KTÓRY:

  • posiada wykształcenie wyższe preferowane na kierunkach: geodezja, gospodarka nieruchomościami,

  • ma minimum roczne doświadczenie w pracy zawodowej w w/w obszarach,

  • zna przepisy ustaw: Prawo wodne, Kodeks cywilny, o gospodarce nieruchomościami,

  • sprawnie posługuje się narzędziami pakietu MS Office,

  • jest komunikatywny i potrafi współpracować w zespole,

  • potrafi wykonywać obowiązki pod presją czasu.

DODATKOWO DOCENIMY:

  • umiejętności analityczne,

  • umiejętność pisania i redagowania pism.

Oferujemy JAKO PRACOWNIK MOŻESZ LICZYĆ DODATKOWO NA:

  • Dofinansowanie opieki zdrowotnej

  • Grupowe ubezpieczenie na życie na korzystnych warunkach

  • Dofinansowanie do karty sportowej

  • Możliwość ubezpieczenia dzieci i wnuków

  • Niskooprocentowaną pożyczkę na cele mieszkaniowe

  • Paczki mikołajkowe dla dzieci

  • 2 dodatkowe dni wolne w roku dla niepalących

  • Dofinansowanie do wypoczynku - Wczasy pod gruszą"

  • Pokoje gościnne w atrakcyjnych lokalizacjach

  • Nauka języków - dostęp do platformy eTutor

  • Specjalistyczne szkolenia i możliwość dofinansowania studiów

  • Dopłatę do wypoczynku dzieci i młodzieży