Nazwa pracodawcy:
Zakłady Mięsne Zakrzewscy Sp. z o.o.

Data dodania:
2024-09-03

Nr referencyjny:
9245095pra

Miejsce pracy:
Polska, Szczuczyn
województwo: podlaskie

Księgowa / Księgowy

Opis stanowiska Opis stanowiska

  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z polityką rachunkowości oraz obowiązującymi przepisami,

  • nadzór i zarządzanie lokalnym działem finansowo-księgowym,

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,

  • kontrola prawidłowości operacji księgowych,

  • współpraca z główną księgową i kierownictwem spółki,

  • przygotowywanie niezbędnych raportów i analiz,

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby banków oraz instytucji zewnętrznych,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, PFRON, NBP),

  • współpraca z Biegłym Rewidentem,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych (Podatek od nieruchomości, PIT, CIT, VAT, VAT UE),

  • kontrola rozrachunków, uzgadnianie sald, sporządzanie kompensat z kontrahentami,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych i naliczanie amortyzacji, kontrola terminowości rozliczeń,

  • uczestniczenie w audycie firmy oraz w czynnościach kontrolnych organów podatkowych i finansowych,

  • monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie do nich przedsiębiorstwa,

  • nadzór nad wystawianiem faktur sprzedażowych.

Wymagania Wymagania

  • min. 2 lata doświadczenia na stanowisku samodzielnego księgowego/księgowej (praca w firmie produkcyjnej będzie dodatkowym atutem),

  • praktyczna znajomość programów wykorzystywanych w księgowości oraz pakietu MS Office,

  • wykształcenie wyższe (kierunkowe ekonomia/finanse/rachunkowość),

  • znajomość ustawy o rachunkowości i obowiązujących przepisów podatkowych,

  • bardzo dobra organizacja pracy, zaangażowanie i samodzielność w działaniu,

  • systematyczność, skrupulatność, komunikatywność.

Oferujemy Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie,

  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji, negocjowane podczas spotkania rekrutacyjnego,

  • niezbędny system szkoleń,

  • pracę w szybko rozwijającej się firmie,

  • zmotywowany zespół, gotowy poprowadzić Cię przez codzienne wyzwania.