Nazwa pracodawcy:
UMK w Toruniu Collegium Medicum im.Ludwika Rydygiera

Data dodania:
2024-09-04

Nr referencyjny:
9246808pra

Miejsce pracy:
Polska, Bydgoszcz
województwo: kujawsko-pomorskie

Specjalista informatyk w Dziale Informatyzacji CM

Opis stanowiska
specjalisty informatyka

w

Dziale Informatyzacji CM

Miejsce pracy: Bydgoszcz

Wymagania

Główne obowiązki:

  • Realizacja zadań w zakresie integracji systemów.

  • Analiza i rozwój używanych systemów informatycznych we współpracy z zespołem programistów.

  • Projektowanie baz danych, zarządzanie danymi w bazach danych, w tym tworzenie zapytań, widoków  i indeksów, głównie z MS SQL.

  • Implementacja i optymalizacja procedur składowanych w celu automatyzacji i poprawy wydajności operacji bazodanowych.

  • Rozumienie i wykorzystanie do analizy przetwarzania danych SQL Server Analysis Services (SSAS) for Power BI oraz SQL Server Integration Services (SSIS).

  • Obsługa open-source'owych baz danych, takich jak MariaDB.

  • Rekonfiguracja i wiązanie elementów systemów ERP z zakresu Kadr i Płac oraz Finansów i Księgowości  z innymi systemami informatycznymi w uczelni.

  • Projektowanie i wdrażanie mechanizmów integracji między systemami używanymi w CM UMK (w tym API) i różnymi standardami wymiany danych (XML, CSV, JSON).

  • Praca nad integracją systemów informatycznych uczelni z systemami zewnętrznymi (krajowymi)  w oparciu o API, umiejętność czytania dokumentacji technicznej, implementacji połączeń, konwersji  i wymiany danych.

  • Praca w różnych środowiskach programistycznych (w tym open-source) jak Visual Studio, Eclipse oraz integracja z narzędziami AI, takimi jak np. ChatGPT.

  • Implementacja nowoczesnych technologii mobilnych (Android, Kotlin, Flutter) oraz technologii rozwiązań chmurowych.

  • Tworzenie i zarządzanie formułami w Excelu oraz wykorzystanie narzędzi Power BI do analizy danych.

  • Świadczenie wsparcia technicznego oraz parametryzacja systemów ERP.

  • Wspieranie użytkowników w pracy z systemami operacyjnymi działającymi Microsoft Windows 10 i 11

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie wyższe.

  • Doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu projektów informatycznych, w tym open-source.

  • Praktyczna znajomość relacyjnych baz danych, szczególnie Microsoft SQL Server.

  • Znajomość open-source'owych baz danych, takich jak PostgreSQL, MySQL (MariaDB).

  • Znajomość nowoczesnych języków programowania i technologii, m.in.:

    • C# – do tworzenia aplikacji webowych i desktopowych z użyciem frameworku .NET,

    • JavaScript – dla front-endu webowego, z frameworkami takimi jak React, Angular,

    • SQL/T-SQL – do zarządzania i manipulacji danymi,

    • Java – dla aplikacji w systemie Android.

  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej oraz implementacji połączeń i wymiany danych miedzy systemami.

  • Umiejętność czytania i interpretowania kodu.

  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

  • Umiejętność pracy zespołowej i komunikatywność.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Wykształcenie wyższe o profilu informatycznym.

  • Doświadczenie w pracy na uczelni wyższej.

  • Znajomość programu SIMPLE ERP.

  • Podstawowa znajomość środowiska Linux.

  • Podstawowa znajomość języka Python – do automatyzacji i analizy danych.

  • Zdolność do ciągłego doskonalenia się i podnoszenia swoich umiejętności.

Oferujemy

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w renomowanej Uczelni,

  • Stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”,

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,

  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego i programu opieki medycznej,

  • Możliwość skorzystania z pakietu świadczeń socjalnych, m.in.:

    • Dofinansowania biletów na wydarzenia kulturalne i sportowe,

    • Dofinansowania do karty Multisport,

    • Dofinansowania opłat z tytułu uczęszczania dziecka do żłobka, przedszkola lub innych placówek wychowania przedszkolnego,

    • Dofinansowania wypoczynku, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży,

    • Preferencyjnych pożyczek.