Nazwa pracodawcy:
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Data dodania:
2024-09-05

Nr referencyjny:
9249356pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa, ul. Żelazna 59A
województwo: mazowieckie

Starszy Specjalista w Wydziale Pozwoleń Wodnoprawnych

Opis stanowiska
OSOBA NA TYM STANOWISKU BĘDZIE ODPOWIEDZIALNA ZA:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych i wydawanie decyzji będących we właściwości Wydziału, prowadzonych w trybach odwoławczym i nadzwyczajnym,

  • przygotowywanie odpowiedzi na skargi wnoszone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na rozstrzygnięcia Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w zakresie działania Wydziału,

  • sporządzanie analiz, raportów i sprawozdań dotyczących spraw realizowanych w obszarze zgód wodnoprawnych,

  • rozpatrywanie skarg, wniosków i petycji związanych z właściwością Wydziału,

  • przygotowywanie opinii, stanowisk oraz interpretacji przepisów prawa, a także udzielanie wyjaśnień i konsultacji jednostkom organizacyjnym PGW Wody Polskie oraz podmiotom w zakresie zgód wodnoprawnych,

  • prowadzenie spraw związanych ze współpracą z innymi organami,

  • przygotowywanie propozycji, opinii dotyczących projektów aktów prawnych.

Wymagania
CZEKAMY NA KANDYDATA, KTÓRY:

  • posiada wykształcenie wyższe, preferowane na kierunkach: ochrona środowiska, gospodarowanie środowiskiem, ochrona wód lub pokrewne,

  • ma minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze specjalizacji zawodowej,

  • zna ustawy: Prawo Wodne, Kodeks postępowania administracyjnego, Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, Prawo budowlane,

  • sprawnie obsługuje narzędzia pakietu MS Office,

  • potrafi dokonywać syntezy i analizy danych,

  • dobrze organizuje pracę własną, jest samodzielny, obowiązkowy, skrupulatny i terminowy,

  • potrafi pracować w zespole,

  • posiada umiejętność wykorzystania wiedzy i doskonalenia zawodowego.

DODATKOWO DOCENIMY:

  • znajomość przepisów rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 12 lipca 2019 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych; zagadnień z zakresu hydrologii/hydrogeologii, budownictwa wodnego, ochrony wód,

  • znajomość oprogramowania GIS.

Oferujemy JAKO PRACOWNIK MOŻESZ LICZYĆ DODATKOWO NA:

  • Umowa o pracę. Stabilne Zatrudnienie.

  • Dofinansowanie do prywatnej opieki.

  • Wczasy „pod gruszą”. Bazy noclegowe w całym kraju.

  • Atrakcyjne pakiety szkoleniowe.

  • Dofinansowanie do karty sportowej.

  • Zgrany zespół i miłą atmosferę.

  • Pracę, która ma znaczenie.