Nazwa pracodawcy:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Data dodania:
2024-09-06

Nr referencyjny:
9251885pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa
województwo: mazowieckie

Specjalista / Starszy Specjalista / Główny Specjalista w Departament Usług Proinnowacyjnych

Opis stanowiska Główne zadania:

Realizacja zadań określonych dla Sekcji Kontraktowania I / II, w szczególności:

  • Przygotowanie dokumentów niezbędnych w procesie kontraktowania oraz ich aktualizacja do zmieniających się przepisów,

  • Udział w ocenie pracy ekspertów uczestniczących w procesie oceny wniosków o dofinansowanie lub rozpatrywania środków odwoławczych oraz współpraca  z ekspertami,

  • Udział w panelowym procesie naboru i oceny wniosków o dofinansowanie:

    • prowadzenie paneli ekspertów w ramach Komisji Oceny Projektów,

    • ocena wniosków o dofinansowanie, w tym w ramach Komisji Oceny Projektów (KOP),

    • weryfikacja danych i dokumentów dostarczanych przez wnioskodawców,

    • bieżące wprowadzanie danych dot. prowadzonej oceny do Lokalnego Systemu Informatycznego (LSI),

    • przygotowanie i prowadzenie korespondencji z wnioskodawcami.

  • Udział w przygotowaniu list ocenionych projektów wraz z rekomendacją udzielenia bądź odmowy udzielenia dofinansowania ze środków Programów Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) oraz Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW),

  • Udział w procesie rozpatrywania środków odwoławczych,

  • Przygotowanie wyznaczonych umów z beneficjentami,

  • Bieżące uzupełnianie i weryfikacja baz danych i systemów informatycznych danymi w zakresie realizowanych zadań,

  • Udział w opracowywaniu założeń do realizacji nowych lub modyfikacji istniejących instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, inicjowanie zmian przepisów w tym zakresie

  • Udział w monitorowaniu wartości środków zakontraktowanych i wydatkowanych

  • w ramach projektów oraz postępu rzeczowego i efektów projektów,

  • Udział w przygotowaniu danych i dokumentów na potrzeby sprawozdawczości, monitorowania i ewaluacji projektów.

  • Przygotowanie (m.in. we współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi PARP) i przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych w zakresie wdrażanych działań, w tym w różnych formach wystąpień publicznych.

Wymagania
Oczekujemy (wymagania konieczne)

  • Wykształcenie wyższe (minimum licencjat)

  • 2 lata doświadczenia zawodowego (2 lata w przypadku specjalisty, 3 lata w przypadku starszego specjalisty, 5 lat w przypadku głównego specjalisty)

  • Doświadczenie w zakresie wykonywania pracy biurowej​

  • Znajomość systemów teleinformatycznych do elektronicznego zarządzania dokumentacją

  • Znajomość systemu wdrażania funduszy strukturalnych

  • Znajomość zasad pomocy publicznej

  • Podstawowa znajomość ustawy Prawo Zamówień Publicznych (pzp)

  • Podstawowa znajomość ustawy o finansach publicznych

  • Podstawowa znajomość prawa cywilnego (w zakresie umów cywilno-prawnych)

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. podstawowym- A2

  • Sprawna obsługa aplikacji komputerowych (pakiet MS Office), w tym

  • MS Excel na poziomie średniozaawansowanym

  • Umiejętność współpracy oraz organizacji i planowania

  • Zdolność analitycznego myślenia

  • Gotowość do wystąpień publicznych

Dodatkowo (wymagania pożądane):

  • Wykształcenie wyższe magisterskie w dziedzinie ekonomii, prawa lub pokrewnych,

  • studia podyplomowe z ww. dziedzin

  • Doświadczenie w pracy w administracji publicznej

  • 2 lata doświadczenia w pracy związanej z przygotowywaniem lub wdrażaniem programów/ projektów

  • Doświadczenie w zakresie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego po stronie zamawiającego

  • Wiedza w zakresie sposobów i warunków świadczenia usług proinnowacyjnych, w tym znajomość środowiska instytucji otoczenia biznesu

  • Znajomość zasad rachunkowości

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym

  • Praktyczna znajomość Prawo Zamówień Publicznych (pzp)

  • MS Excel poziom zaawansowany

  • Czynne prawo jazdy kat. B

Oferujemy
Oferujemy:

  • umowę o pracę;

  • premię regulaminową;

  • prywatną opiekę medyczną;

  • grupowe ubezpieczenie na życie;

  • szkolenia;

  • atrakcyjną lokalizację;

  • wydarzenia integracyjne;

  • programy socjalne.