Nazwa pracodawcy:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Data dodania:
2024-09-06

Nr referencyjny:
9251102pra

Miejsce pracy:
Polska, Olsztynek
województwo: warmińsko-mazurskie

Specjalista

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • umowa na czas określony (12 m-cy w ramach ustawy o służbie cywilnej) z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony,

  • stres związany z działaniem pod presją czasu,

  • dyspozycyjność, odbywanie wyjazdów służbowych na terenie kraju,

  • możliwość pracy w godzinach nadliczbowych,

  • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w pomieszczeniach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

  • budynek zaopatrzony jest wyłącznie w schodołaz umożliwiający transportowanie wózka inwalidzkiego,

  • budynek nie spełnia wymogów dotyczących podjazdów, wind, toalet dla osób  niepełnosprawnych (spełnia wyłącznie na parterze).

Zakres zadań

  • Zbiera informacje o wadach i przesyła do Gwaranta pisemne żądania ich usunięcia wskazując termin naprawy oraz kategorie wady w celu zapewnienia właściwej trwałości obiektu.
  • Przedstawia Dyrektorowi Oddziału propozycje składu Komisji Przeglądów Gwarancyjnych, w celu dokonania na etapie eksploatacji i ocen prawidłowości wykonania zadania.
  • Ustala terminy przeglądów gwarancyjnych z powiadomieniem Komisji i Gwaranta w celu potwierdzenia zasadności żądania usunięcia wad i usterek w określonych terminach.
  • Bierze udział w przeglądach gwarancyjnych w charakterze sekretarza w celu terminowego i skutecznego usunięcia stwierdzonych wad.
  • Określa terminy na zajęcie stanowiska przez poszczególnych członków Komisji Przeglądów Gwarancyjnych w celu terminowego opracowania zaleceń pogwarancyjnych.
  • Sporządza szczegółowe Protokoły Przeglądów Gwarancyjnych w celu prawidłowego i terminowego usuwania stwierdzonych wad i usterek.
  • Monitoruje działania związane z wywiązywaniem się Gwaranta z usuwania ujawnionych Wad wskazanych w Protokołach Przeglądów Gwarancyjnych na podstawie informacji uzyskiwanych od członków Komisji Przeglądów Gwarancyjnych w celu ustalenia dalszego toku załatwiania sprawy.
  • Przedstawia Dyrektorowi Oddziału propozycje sposobu postępowania w przypadku niewywiązywania się Gwaranta ze zobowiązań gwarancyjnych w celu zapewnienia prawidłowego wykorzystania środków publicznych.

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze realizacji zadań związanych z budową, przebudową lub remontami dróg i obiektów inżynierskich
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów ustawy Prawo budowlane, ustawy Prawo ochrony środowiska, kodeksu cywilnego
  • znajomość przepisów z zakresu prawa zamówień publicznych, ustawy o finansach publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office w szczególności programów Excel i Word
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe