Nazwa pracodawcy:
SP EUROPE Sp. z o.о.

Data dodania:
2024-09-08

Nr referencyjny:
9254558pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa
województwo: mazowieckie

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Opis stanowiska

  • Nadzór i prowadzenie pełniej księgowości Spółki zgodnie z Ustawą o rachunkowości;

  •  Zapewnienie terminowości i prawidłowości rozliczeń podatkowych w obszarze CIT, VAT, WHT, akcyzy i in.;

  • Nadzór w zakresie naliczania płac;

  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych i miesięcznych raportów zarządczych;

  • Nadzór nad terminowym przygotowaniem dokumentacji cen transferowych;

  • Współpraca z audytorami, organami podatkowymi, bankami i innymi instytucjami zewnętrznymi/urzędami;

  • Inicjatywa w zakresie optymalizacji procesów księgowych i ich automatyzacji;

  • Monitorowanie zmian w przepisach oraz ich wdrażanie;

  • Koordynacja i nadzór pracy kilkuosobowego działu księgowego;

  • Współpraca z Dyrektorem ds. Finansów

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;

  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Głównego Księgowego w dużej firmie handlowej o obrotach co najmniej 5 mln euro rocznie;

  • Umiejętność analizy i interpretacji danych finansowych;

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego oraz polskiej ustawy o rachunkowości;

  • Umiejętność identyfikowania problemów, poszukiwania rozwiązań i praktycznego zastosowania przepisów prawa;

  • Znajomość zasad gospodarki magazynowej;

  • Znajomość procedur rozliczania transakcji w handlu międzynarodowym;

  • Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych;

  • Biegła znajomość języka rosyjskiego w mowie i piśmie;

  • Komunikatywność, umiejętność delegowania zadań, nastawienie na rozwój podległego zespołu;

  • Dokładność, staranność i terminowość;

  • Legalny pobyt w Unii Europejskiej z prawem pracy w Polsce;

  • Znajomość programu Comarch Optima – pożądana;

  • Znajomość zasad naliczania płac – pożądana

Oferujemy

  • Ciekawa praca w stabilnej i rozwijającej się firmie;

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę od pierwszego dnia;

  • Praca zdalna: Możliwość pracy zdalnej 2 razy w tygodniu;

  • Premiowy system wynagrodzeń w całej firmie;

  • Dostęp do platformy szkoleniowej z bogatą ofertą szkoleń z miękkiego HR;

  • Dodatkowy pakiet socjalny (prywatna opieka medycznа, karta MultiSport);

  • Bezpłatny parking dla pracowników, program rekomendacji pracowników, paczki świąteczne, dofinansowanie nauki języków obcych, spotkania integracyjne, kawa/herbata w biurze;

  • Wynagrodzenie ustalane indywidualnie na podstawie wyniku rozmowy kwalifikacyjnej;

  • Biuro pod adresem: PANATTONI PARK PRUSZKÓW IV, Brwinów ul. Św. Józefa 1;

  • Transport firmowy od stacji Pruszków WKD/Pruszków PKP do biura i z powrotem (10 minut).