Nazwa pracodawcy:
Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ

Data dodania:
2024-09-09

Nr referencyjny:
9252233pra

Miejsce pracy:
Polska, Poznań
województwo: wielkopolskie

Starszy Referent w Dziale Operacyjnym w Wydziale Organizacyjnym

Opis stanowiska
Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:

  • opracowywanie zleconych projektów zarządzeń, pełnomocnictw i upoważnień,

  • prowadzenie postępowań odwoławczych od rozstrzygnięć postępowań konkursowych przy współpracy komórek merytorycznych,

  • udział w przygotowywaniu projektów zmian w umowach o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, porozumień oraz ugód ze świadczeniodawcami,

  • przygotowywanie korespondencji, która z uwagi na jej wagę decyzją Dyrektora Oddziału została przekazana do opracowania strategicznego, w tym przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi dotyczące funkcjonowania Oddziału, z wyłączeniem skarg dotyczących pracowników Oddziału,

  • koordynowanie współpracy komórek organizacyjnych Oddziału z organami administracji rządowej, samorządu terytorialnego, samorządów zawodów medycznych, związków pracodawców oraz innych organizacji działających na rzecz ochrony zdrowia, z wyłączeniem zadań Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji,

  • koordynacja spraw związanych z rozpatrywaniem petycji w Oddziale,

  • koordynacja procesu udostępniania informacji publicznej,

  • współpraca z komórkami organizacyjnymi w zakresie korespondencji przekazanej do koordynacji,

  • współpraca z Wydziałem Prawnym w zakresie dotyczącym strategicznych obszarów funkcjonowania Oddziału,

  • współpraca w zakresie kompetencji z odpowiednimi, ze względu na rodzaj wykonywanych zadań komórkami organizacyjnymi Oddziału i Centrali Funduszu,

  • prowadzenie bieżącej korespondencji w zakresie działania Działu.

Wymagania
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne.

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość przepisów prawa w zakresie:

    • ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 146) oraz przepisów wydanych na podstawie jej art. 137 ust. 2,

    • ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 572),

  • mile widziane doświadczenie w administracji publicznej bądź obsłudze prawnej,

  • biegła obsługa komputera, praca w MS WORD i EXCEL,

  • umiejętność pracy z systemami informacji prawnej,

  • umiejętność szybkiego wyszukiwania rozwiązań prawnych,

  • rzetelność,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • koleżeńskość.

Wymagane dokumenty:

  • CV,

  • podpisany kwestionariusz osobowy,

  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,

  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,

  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.