Nazwa pracodawcy:
MONNARI TRADE S.A.

Data dodania:
2024-09-09

Nr referencyjny:
9255317pra

Miejsce pracy:
Polska, Łódź, ul. Rzgowska 30

Starszy specjalista ds. korporacyjnych / compliance

Opis stanowiska

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Zapewnienie właściwej organizacji pracy organów statutowych Spółki - Zarządu, Rady Nadzorczej i Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy

  • Zapewnienie realizacji obowiązków informacyjnych i innych dotyczących spółek publicznych notowanych na GPW, kontakt z odpowiednimi instytucjami w tym ESPI. Obsługa Biura Maklerskiego

  • Koordynowanie prac związanych z opracowywaniem wewnętrznych aktów i ich aktualizacją, prowadzeniem rejestru tych aktów oraz współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie legislacji wewnętrznej

  • Obsługa Spółek zależnych pod kątem nadzoru właścicielskiego

  • Raportowanie ESG zgodne z dyrektywą CSRD, wsparcie przy przygotowywanie rocznych Sprawozdań z działalności Zarządu oraz przygotowanie Raportów Niefinansowych

  • Zarządzanie bazą procedur i instrukcji wewnętrznych, tworzenie oraz wdrażanie procedur wewnętrznych w zakresie dobrych praktyk, etyki, zarządzania konfliktem interesów.

  • Obsługa mediów w zakresie korporacyjnym i inwestorskim

  • Nadzór i realizacja obowiązków wynikających z ochrony znaków towarowych i przemysłowych GK

  • Koordynowanie spraw związanych z przeprowadzaniem w Spółce kontroli zewnętrznych przez uprawnione organy

  • Tworzenie oraz wdrażanie procedur wewnętrznych w zakresie dobrych praktyk, etyki, zarządzania konfliktem interesów

  • Realizacja zadań z obszaru zgodności, w tym identyfikacja ryzyka braku zgodności w procesach i regulacjach wewnętrznych,

  • Udział w procesach zarządzania bezpieczeństwem informacji

  • Zapewnienie zgodności działań Spółki z prawem, wartościami firmowymi, dobrymi praktykami oraz utrzymywanie świadomości zagadnień dotyczących compliance wśród pracowników Spółki

  • Wykonywanie innych powiązanych obowiązków, zleconych przez Zarząd

Wymagania
WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe – prawo lub ekonomia

  • Doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi spółek handlowych lub przedsiębiorców, znajomość regulacji dot. funkcjonowania GPW (mile widziane doświadczenie zawodowe w obsłudze korporacyjnej spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych)

  • Doświadczenie w zakresie obszarów ESG i compliance realizowanych na potrzeby spółek prawa handlowego

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 - C1

  • Bardzo dobra organizacja pracy

Oferujemy
FORMA ZATRUDNIENIA:

  • Umowa o pracę lub B2B.

  • Praca hybrydowa.

  • Dodatkowo: samochód służbowy.