Nazwa pracodawcy:
AGATA Spółka Akcyjna

Data dodania:
2024-09-09

Nr referencyjny:
9255419pra

Miejsce pracy:
Polska, Katowice
województwo: śląskie

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Opis stanowiska
Twój zakres obowiązków

  • Analiza i weryfikacja zapisów i sald na kontach księgowych;

  • Udział w przygotowaniu rozliczeń podatkowych Spółki – JPK_VAT, CIT, podatek u źródła, podatek od nieruchomości i innych;

  • Ustalanie rezerw i aktywów na podatek odroczony;

  • Okresowa weryfikacja ewidencji podatkowej i rachunkowej środków trwałych;

  • Udział w przygotowaniu okresowych jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych;

  • Udział w sporządzaniu wniosków o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej;

  • Weryfikacja zapisów umów i regulaminów w celu zapewnienia ich zgodności z przepisami w zakresie realizacji obowiązków wynikających z podatku VAT, CIT, PIT, PCC i innych;

  • Sporządzanie dodatkowych wewnętrznych raportów dla Zarządu.

Wymagania
Nasze wymagania

  • Wykształcenie średnie lub wyższe w dziedzinie rachunkowości, finansów lub ekonomii;

  • Minimum 5 lat doświadczenia w prowadzeniu pełnej księgowości dużej spółki prawa handlowego lub 3 letnie doświadczenie w biurze rachunkowym w dziale ksiąg handlowych;

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa rachunkowego i podatkowego, a w szczególności VAT (w tym: WDT, WNT, Import towarów i usług, Eksport towarów i usług, Tax Free), CIT, podatek u źródła;

  • Proaktywność w reagowaniu na zmiany w przepisach podatkowych i proponowaniu rozwiązań;

  • Systematyczność, dokładność i terminowość prowadzonych zadań.

Mile widziane

  • Doświadczenie w raportowaniu GUS, NBP, MDR oraz przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych;

  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych i ubezpieczeń oraz Wspólnotowego Kodeksu Celnego.​

Oferujemy
Oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia;

  • Pracę stacjonarną w biurze w Katowicach;

  • Możliwość rozwoju;

  • Prywatna opieka medyczna Medicover;

  • Pakiet sportowy Medicover Sport;

  • Grupowe ubezpieczenie zdrowotne;

  • Wczasy pod gruszą;

  • Bonus Bożonarodzeniowy;

  • Zniżki pracownicze;

  • Bezpłatny parking;

  • Brak dress codu;

  • Prezent urodzinowy.