Nazwa pracodawcy:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Data dodania:
2024-09-13

Nr referencyjny:
9265256pra

Miejsce pracy:
Polska, Warszawa
województwo: mazowieckie

Projektant w branży sterowania ruchem kolejowym

Opis stanowiska
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • weryfikacja, analizy i opiniowanie opracowań przedprojektowych i projektowych przygotowywanych przez zewnętrznych wykonawców, w tym w ramach prac zespołów opiniowania projektów inwestycyjnych (ZOPI),

  • pełnienie nadzoru autorskiego dla projektów opracowywanych wewnętrznie w ramach działań Biura Przygotowania Inwestycji, a w razie potrzeby dla innych projektów dla których nie ma możliwości zapewnienia usługi nadzoru przez zewnętrznego wykonawcę,

  • wskazywanie docelowych wymagań w zakresie parametrów technicznych infrastruktury kolejowej z uwzględnieniem ich obecnej i przyszłej funkcji w systemie transportowym,

  • opracowywanie branżowych materiałów koncepcyjnych i projektowych dla nowych lub modernizowanych odcinków sieci linii kolejowych, mających szczególne znaczenie lub funkcję w systemie transportowym,

  • współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Spółki oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie wdrożenia założeń dla danego zadania inwestycyjnego oraz opiniowanie dokumentacji przetargowej dla tych zadań inwestycyjnych – współpraca przy tworzeniu Opisów Przedmiotu Zamówienia,

  • prowadzenie prac analitycznych w zakresie systemu transportu kolejowego, w tym sporządzanie branżowych analiz technicznych na etapie przygotowania inwestycji infrastrukturalnych.

Wymagania
Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe techniczne,

  • uprawnienia do projektowania w specjalności kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym,

  • 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta zgodnie z posiadanymi uprawnieniami,

  • wykonanie w charakterze projektanta przynajmniej dwóch projektów budowlanych lub wykonawczych w zakresie zgodnym z posiadanymi uprawnieniami, dla budowy lub przebudowy urządzeń zabezpieczenia i sterowania ruchem kolejowym na posterunku ruchu wyposażonym co najmniej 10 szt. elektrycznych napędów rozjazdowych,

  • wiedza zawodowa, poparta praktyką, w zakresie wszystkich stosowanych na sieci PKP PLK typów urządzeń sterowania ruchem kolejowym, w szczególności urządzeń komputerowych współpracujących z systemami ETCS/ERTMS,

  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średnio zaawansowanym,

  • znajomość programu AutoCAD na poziomie zaawansowanym,

  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,

  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,

  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,

  • otwartość na zmianę.

Oferujemy wynagrodzenie w przedziale 8000 - 14000 zł brutto

Oferujemy
Korzyści dla Ciebie:

  • Umowa o pracę

  • Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą

  • Opieka medyczna

  • Pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa

  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji

  • Karta Multisport