Nazwa pracodawcy:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Data dodania:
2024-09-13

Nr referencyjny:
9264749pra

Miejsce pracy:
Polska, Wałcz
województwo: zachodniopomorskie

Inspektor

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

  • prowadzenie samochodu służbowego do 3,5 tony,

  • praca z przewagą wysiłku umysłowego, samodzielna,

  • pozycja przy pracy – wymagająca dłuższego siedzenia, wymagająca stania i chodzenia, schylania się oraz wchodzenia i schodzenia po schodach,

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

  • praca w terenie, w tym możliwość przebywania w pasie drogowym bez wyłączenia ruchu drogowego,

  • możliwość przebywania na wysokości,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w pomieszczeniu biurowym (dwóch pracowników w pokoju) usytuowanym na drugim piętrze w budynku bez windy,

  • wejście na drugie piętro budynku po schodach,

  • w budynku na poziomie biura dostęp do łazienki,

  • budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy,

  • warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac,

  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

  • do wykorzystania w otoczeniu szafy, biurko, fotel biurowy, komputer, monitor, kserokopiarka, w terenie samochód służbowy. W terenie wyposażenie pracownika w odzież ostrzegawczo-roboczą, obuwie robocze i środki ochrony indywidulanej,

  • w terenie zmienne warunki atmosferyczne, możliwość przebywania na terenie budowy,

  • opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/gddkia/deklaracja-dostepnosci

Zakres zadań

  • Bierze udział w prowadzeniu spraw związanych z organizacją ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome, stałe i tymczasowe), utrzymaniem sygnalizacji świetlnej w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na podległej sieci dróg.
  • Bierze udział w prowadzeniu Banku Danych Drogowych w zakresie ewidencji oraz administrowania systemu w celu aktualizacji danych o drogach i obiektach znajdujących się w pasie drogowym i jego otoczeniu.
  • Bierze udział w przygotowaniu zlecenia i umowy na roboty, usługi i dostawy w zakresach nie objętych ustawą Prawo Zamówień Publicznych.
  • Współuczestniczy w przygotowaniu Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
  • Zbiera dane w systemach wymagających codziennego i okresowego generowania informacji w celu podawania danych o utrudnieniach i zdarzeniach na drogach, temperaturach, meldunki o stanie dróg w okresie zimowym oraz dane dotyczące kontroli urządzeń automatycznego pomiaru ruchu.
  • Współuczestniczy w prowadzeniu spraw dotyczących organizacji ruchu drogowego w celu prawidłowego, bezpiecznego funkcjonowania oznakowania i organizacji ruchu.
  • Uczestniczy w wiosennych i jesiennych objazdach dróg z Policją w celu likwidacji ewentualnych zagrożeń.

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów z zakresu: Ustawy o drogach publicznych, Ustawy prawo o ruchu drogowym
  • Znajomość sieci drogowej i podziału administracyjnego obszaru działania Oddziału ze szczególnym uwzględnieniem terenu administrowanego przez Rejon w Wałczu
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office
  • Kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów z zakresu: Prawa zamówień publicznych, Kodeksu Postępowania Administracyjnego