Nazwa pracodawcy:
Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Data dodania:
2024-09-16

Nr referencyjny:
9268163pra

Miejsce pracy:
Polska, Łódź

Starszy referent

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • praca przeważnie siedząca,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym,

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • budynek wyposażony w windę (brak barier architektonicznych),

  • na każdej kondygnacji budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Analizuje informacje mogące stanowić podstawę podjęcia czynności sprawdzających, postępowania podatkowego lub kontroli podatkowej,
  • Przeprowadza czynności sprawdzające z zakresie właściwości rzeczowej komórki organizacyjnej,
  • Identyfikuje i analizuje informacje wskazujące na ryzyko zewnętrzne oraz podejmuje działania w celu zminimalizowania jego skutków,
  • Ewidencjonuje dokumenty źródłowe w systemach informatycznych oraz prowadzi wymagane ewidencje i rejestry,
  • Przygotowuje dane do okresowych i doraźnych sprawozdań, informacji i analiz w zakresie działania Działu i przedstawia stosowne wnioski przełożonym.

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego pracy w administracji lub pracy biurowej
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego i Ordynacji podatkowej.
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami.
  • Umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania.
  • Umiejętność komunikacji
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów.