Nazwa pracodawcy:
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Data dodania:
2024-09-17

Nr referencyjny:
9270272pra

Miejsce pracy:
Polska, Katowice
województwo: śląskie

Inspektor wojewódzki

Opis stanowiska

Warunki pracy

Budynek Urzędu przy ul. Jagiellońskiej 25 w Katowicach wyposażony jest w windy osobowe oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wejście do Urzędu wyposażone w podjazd (od strony ul. Reymonta). Stanowisko biurowe usytuowane na parterze budynku. Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera (powyżej 4 godzin dziennie). Obsługa urządzeń wielofunkcyjnych (np. drukarka, skaner). Konieczność prowadzenia rozmów telefonicznych. Praca zarówno stacjonarna w biurze jak i w terenie, polegająca na okresowym dokonywaniu kontroli prawidłowości realizacji umowy na usługę ochrony osób  i mienia w budynkach Urzędu zlokalizowanych w Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej oraz Tychach. Kontakty z firmami zewnętrznymi realizującymi usługi ochrony osób i mienia, usługi przeglądów i konserwacji systemów i zabezpieczeń funkcjonujących w budynkach Urzędu oraz dostawy sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji zadań ochrony. Zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Prowadzi nadzór nad podmiotami zewnętrznymi realizującymi usługę ochrony osób i mienia w budynkach Urzędu.
  • Dokonuje zakupu towarów i usług na potrzeby Służby Ochrony o szacunkowej wartości do progu kwotowego stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) zgodnie z zasadami oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań Służby Ochrony.
  • Zapewnia ciągłość działania, poprzez przeglądy i konserwację, systemów oraz urządzeń do wykrywania i sygnalizacji zagrożeń.
  • Zapewnia nadzór nad działaniem systemu OptiPass (elektroniczny system do zarządzania kluczami), w tym aktualizuje wykazy pracowników upoważnionych do pobierania kluczy do pomieszczeń w budynkach Urzędu w celu zapobiegania nieuprawnionemu dostępowi do pomieszczeń w budynkach Urzędu.
  • Przygotowuje opis przedmiotu zamówienia, szacowanie oraz projekty umów dla zakupów towarów i usług w ramach zadań Służby Ochrony o szacunkowej wartości stosowania Pzp celem zapewnienia rzetelnej, terminowej oraz efektywnej realizacji zadań Służby Ochrony.
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych oraz analizuje oferty złożone przez Wykonawców w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na dostawy i usługi w ramach zadań Służby Ochrony w celu zapewnienia wyboru najkorzystniejszej oferty.
  • Weryfikuje pod względem merytorycznym oraz opisuje faktury na dostawy i usługi w ramach zadań Służby Ochrony w celu potwierdzenia ich zgodności ze stanem rzeczywistym oraz umową.
  • Przedkłada propozycje zakupu towarów i usług w ramach zadań Służby Ochrony na dany rok do planu zamówień publicznych oraz szacuje koszty ich realizacji w celu zapewnienia uzasadnionego wydatkowania środków publicznych.

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy biurowej
  • znajomość ustaw: o ochronie osób i mienia, Prawo zamówień publicznych (w zakresie szacowania i opisu przedmiotu zamówienia)
  • znajomość Kodeksu cywilnego (w zakresie sporządzania umów cywilnoprawnych)
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja, współpraca
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (w zakresie naruszeń przepisów o zamówieniach publicznych)
  • myślenie analityczne, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych