Nazwa pracodawcy:
Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu

Data dodania:
2024-09-18

Nr referencyjny:
9272315pra

Miejsce pracy:
Polska, Opole
województwo: opolskie

Inspektor

Opis stanowiska

Warunki pracy

  • Praca w siedzibie Urzędu lub w terenie.

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

  • Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy.

  • Warunki architektoniczne budynku Urzędu:  drzwi odpowiedniej szerokości, winda, toalety i podnośnik dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
    Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • Zagrożenie korupcją.

  • Stres, presja czasu, równoczesna obsługa klientów z jednoczesnym prowadzeniem postępowań, obsługą systemów komupterowych, udzielaniem informacji telefonicznych

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania w zakresie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz przygotowuje projekty pism do wnioskodawców oraz instytucji.
  • Wprowadza dane do aplikacji ZC-Zatrudnianie Cudzoziemców.
  • Dokonuje sprawdzeń w Systemie Informatycznym "POBYT".
  • Ustala niezbędne informacje dotyczące zagrożenia dla obronności lub bezpieczeństwa państwa, albo ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego z innymi organami w stosunku do cudzoziemców objętych postępowaniami w sprawach wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom.
  • Sporządza sprawozdania i statystyki z zakresu prowadzonych spraw i postępowań.

Wymagania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów w zakresie: kpa, ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ustawy o cudzoziemcach oraz aktów z nią powiązanych, ustawy o obywatelstwie polskim, ustawy o opłacie skarbowej, ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, ustawy o służbie cywilnej.
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych oraz stresowych.
  • Komunikatywność.
  • Wnikliwość, rzetelność i samodzielność.
  • Umiejętność współpracy z innymi pracownikami.
  • Dyspozycyjność.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z aplikacji ZC-Zatrudnianie Cudzoziemców i systemu informatycznego "POBYT".
  • Uprawnienia dostępu do informacji niejawnych o klauzuli zastrzeżone lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzajacej.
  • Znajomość języków obcych - angielski, niemiecki lub rosyjski w stopniu komunikatywnym.
  • Znajomość przepisów w zakresie: ustawy o opłacie skarbowej, ustawy o ewidencji ludności