Nazwa pracodawcy:
WL Consulting

Data dodania:
2026-08-19

Nr referencyjny:
11365240pra

Miejsce pracy:
Niemcy,
województwo: zagranica

Kontakt:

WL Consulting

Software Developer / Backend Developer (PHP) z językiem niemieckim

Opis stanowiska
Wynagrodzenie: 4 000–5 200 EUR


Czym będziesz się zajmować?

Do Twoich zadań będzie należało m.in.:



  • rozwój i utrzymanie aplikacji backendowych, głównie aplikacji związanych z rozwojem własnego systemu ERP firmy,

  • praca przy projektach SaaS oraz integracji baz danych,

  • rozwijanie i modernizacja istniejących systemów i kodu,

  • projektowanie, rozwój i wdrażanie rozwiązań bazodanowych,

  • udział w całym procesie tworzenia rozwiązania – od zrozumienia wymagań biznesowych, przez zaplanowanie rozwiązania, aż po jego implementację,

  • tworzenie rozwiązań w PHP, MySQL/MariaDB oraz JavaScript,

  • praca z istniejącymi systemami i kodem tworzonym wcześniej przez innych developerów,

  • udział w dalszej cyfryzacji i usprawnianiu procesów w firmie,

  • współpraca przy dokumentowaniu funkcjonalności i procesów systemowych.


Wymagania
Kogo szukamy?

Szukamy osoby, która posiada:



  • bardzo dobrą znajomość PHP, w szczególności PHP 8.x,

  • dobrą znajomość MySQL/MariaDB oraz Git,

  • praktyczne doświadczenie w backend development i pracy z bazami danych,

  • umiejętność odnalezienia się w istniejącym, bardziej rozbudowanym codebase,

  • dobrą znajomość technologii i standardów webowych,

  • umiejętność analizowania istniejących rozwiązań i proponowania ich usprawnień,

  • zainteresowanie procesami biznesowymi i tym, w jaki sposób technologia może wspierać funkcjonowanie firmy,

  • znajomość języka niemieckiego umożliwiającą swobodną komunikację oraz pracę z dokumentacją techniczną.


Dodatkowym atutem będzie:


  • znajomość RESTful API,

  • doświadczenie z headless CMS,

  • znajomość frameworków webowych, np. Next.js,

  • doświadczenie w pracy z systemami ERP lub przy tworzeniu/rozwijaniu wewnętrznych systemów dla firm,

  • doświadczenie w środowisku firmy produkcyjnej lub znajomość procesów zachodzących w takich organizacjach.


Wykształcenie

Mile widziane jest wykształcenie w obszarze informatyki, informatyki biznesowej lub software development.


Nie jest to jednak warunek konieczny – jesteśmy również otwarci na osoby, które zdobyły odpowiednie kompetencje poprzez praktyczne doświadczenie zawodowe.


Model pracy i wdrożenie

Stanowisko jest realizowane w modelu hybrydowym.


Proces wdrożenia będzie wymagał ciągłego pobytu w siedzibie firmy w Markdorf w Niemczech przez pierwsze około 5–6 tygodni. Jest to czas przeznaczony na poznanie firmy, zespołu, wykorzystywanych systemów oraz procesów.


Po zakończeniu wdrożenia możliwa będzie praca hybrydowa, wymagająca obecności w siedzibie firmy w Markdorf 1–2 razy w miesiącu.


Szukamy więc osoby, która jest gotowa na kilkutygodniowy pobyt w Niemczech na początku zatrudnienia, a następnie na regularne, krótkie wyjazdy do siedziby firmy.


Kogo szczególnie chcielibyśmy poznać?

Idealny kandydat to osoba, która łączy kompetencje techniczne ze zrozumieniem biznesu.


Nie szukamy wyłącznie programisty, który otrzymuje zadanie i pisze kod. Zależy nam na osobie, która potrafi zrozumieć istniejący system, proces stojący za daną funkcjonalnością i na tej podstawie zaproponować oraz wdrożyć odpowiednie rozwiązanie.


Jeśli dobrze odnajdujesz się w istniejących systemach, lubisz analizować, jak coś działa, nie boisz się pracy z kodem napisanym przez innych i chcesz mieć realny wpływ na rozwój rozwiązań wykorzystywanych przez firmę – chętnie Cię poznamy.


Kontakt Aplikuj!


W zgłoszeniach prosimy o umieszczenie klauzuli o następującej treści: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych, Dz. U. 2018 r. poz. 1000)."