Porady - List motywacyjny - Przykład 1

Student, specjalista ds. martetingu

Legionowo, 23.05.2005
Jan Kowalski
ul. Polna 7/5
00-000 Konin
tel. 888-88-88
e-mail: jan.kowalski@poczta.pl
Stanisław Broskowski
Kierownik ds. HR
Aston Motor Sp. z o.o.
Dział Kadr
ul. Drobna 135
11-111 Konin
Szanowny Panie,

Podczas Targów Pracy zorganizowanych przez organizację studencką Aiesec w SGH w Warszawie dowiedziałem się o planowanej przez Państwa rekrutacji w dziale marketingowym na stanowisko specjalisty ds. marketingu.

Wysoka pozycja Państwa firmy, jej dynamiczny rozwój od wielu lat i systematyczne wprowadzanie nowych produktów na rynek sprawia, że praca w marketingu stawia szczególnie dużo wyzwań i jest dla mnie bardzo interesująca.
Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku zarządzenie i marketing, ze specjalnością e-marketing. Studia ukończyłem w czerwcu 2004 roku z tytułem magistra.
Zaraz po studiach rozpocząłem roczny staż w agencji obsługującej kampanie czołowych polskich firm w Internecie. Podczas przygotowywania strategii marketingowej dla jednego z operatorów komórkowych zdobyłem praktyczną wiedzę z zakresu wykorzystania Internetu w reklamie. Poznałem również najnowsze trendy, specyfikę nowych mediów i nauczyłem się planować skomplikowane strategie mające na celu wypromowanie zarówno marki, jak i konkretnego produktu. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie dotyczące światowych trendów w reklamie i specyfikę przedsiębiorstwa Aston Motor myślę, że jestem w stanie dużo wnieść do Państwa firmy.
Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z różnymi ludźmi i umiejętność pracy w zespole. Posiadam także umiejętność analitycznego myślenia, szybko się uczę i konsekwentnie realizuję wyznaczone sobie cele, zarówno zawodowe jak i prywatne.

Mam nadzieję, że ta krótka charakterystyka mojej osoby zachęci Państwa do bezpośredniej rozmowy ze mną, podczas której będę mógł pełniej zaprezentować swoją kandydaturę.

Z poważaniem,
Jan Kowalski


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.